English čeština
Homepage » Tisk » rozhovory & články » Musiczone_2012_o_Venusflagrecords

rozhovory & články

Musiczone_2012_o_Venusflagrecords

Jiří Bialík (Venus Flag Records, Illegal Illusion): Všechny naše kapely jsou tak trochu mimo "scénu"

Richard Kutěj (07. 11. 2012, 16:00)

sdsdas

Kapely, které jsou tak trochu mimo "scénu". První větu nutno brát s nadhledem, ale právě takové spolky jsou kmenovými partami zbrusu nového nezávislého labelu Venus Flag Records, který rozjeli borci z Illegal Illusion. Venus Flag Records se tak stává značkou kapel, které nepotřebují nálepky právě "in" stylů a štýlečků. O to zajímavější je pak ale jejich vlastní hudební produkce. Label právě vydal desku kapely Le Baind De Maid, spolu s kolegy z Kachnička Entertainment a Piper Records chystá vinylovou verzi letošní parádní desky Illegal Illusion "Things After Death" a mezi kmenové spolky patří třeba i Social Party, Human Pupet či hUSA. Nový label představil v rozhovoru kytarista a zpěvák Illegal Illusion Jiří Bialík. Stránky labelu si pak omrkni TADY.

O vás je známo, že své kapela Illegal Illusion dáváte doslova vše. Teď jste se ale rozhodli věnovat muzice ještě víc a založili jste nový label. Co vás k tomuhle rozhodnutí vedlo?

Chtěli jsme zkusit, jaké by to bylo táhnout za jeden provaz se stejně vykořeněnýma kapelama co se scény týče. Se všema kapelama na VFR se známe osobně, známe svůj styl práce a víme co je za danou kapelou za rýhu. Všechny kapely jsou tak trochu mimo "scénu" a dá se říct, že všechny jsou v podstatě samostatným labelem samy o sobě. O tomhle projektu jsme se bavili s většinou už nějakou dobu. My jenom uhnětli základy budoucí spolupráce postavené na získaných zkušenostech a oslovili jen ty, se kterýma to v podstatě už bylo nevědomky projednáno na mnohdy ohnivých pokoncertních debatách :-). Využili jsme k této příležitosti souhru náhod, kdy jsme neplánovaně vydali "Things After Death" i na CD ve spolupráci s Fullmoon Magazinem, byť jsme primárně dělali na vinylu, a řekli jsme si, že by bylo fajn to rozjet právě teď.

Právě teď u VFR vychází nová deska kapely Le Bain De Maid. Můžeš tenhle spolek trochu představit?

wsdasdaKluci jsou taky tak trošku mimo scénu stejně jako my, jsou to stejní šílenci jako my a kromě toho, že vše dělají neuvěřitelně poctivě, pořád věří hudbě tak jako my. S Buchťasem se známe ještě z doby kdy bubnoval v Mossambicu a s klukama je radost spolupracovat. Já jsem moc hrdý, že hned druhý zářez na pažbě VFR hned po našem CD jsou právě La Bain De Maid!

Dají se už nyní prozradit třeba i další ediční plány Venus Flag Records?

V současné době je výrobě vinylová verze našeho alba "Things After Death", která vyjde v číslované edici v kašírovaném (gatefold) otevíracím bookletu, vinyl samostný bude s haze efektem a prvních 50 kupujících dostane očíslovaný plakát s titulní kresbou Marka Škubala "Do středu", samozřejmě s podpisem autora. Tohle se snad stihne ještě v listopadu. Jen dodám, že v případě vinylu jde o kooperaci labelu Venus Flag Rec, Piper Rec a Kachnička Entertainment. Ve studiu makají Human Puppet (první ukázka už je na bandzone a stojí za to !!) a stejně tak hUSA. Oba tyhle tituly bych viděl v první polovině roku 2013. Social Party nabírají síly z NORTH-EASTERN EUROPIAN BANKROT TOUR 2012, kde stihli objet Slovensko, Polsko, Bělorusko, Litvu, Rusko Finsko, Estonsko, ...třídí fotky, videa, zážitky, těšit se můžeme na reporty, a co jsme se minulý týden bavili, už teď kují plány na studio.

Co se dalších kapel týká, podle čeho si je u Venus Flag budete vybírat? A má smysl zkoušet posílat na label třeba demáče i pro kapely zcela mimo vás, nebo to chcete provozovat spíše, jak to často a logicky bývá, na úrovni přátelských vztahů a vazeb?

Venus Flag je vlastně zastřešení aktivit ILLEGAL ILLUSION, LE BAIN DE MAID, SOCIAL PARTY, HUMAN PUPET a hUSA. Zkoušíme mantinely, kam až má cenu jít, osaháváme prostor, na kterém chceme společně pracovat a podporovat se navzájem. Každý přispívá svými nápady, třídíme to, děláme na tom. Nejde jenom o vydávání desek, ale i o různé promoaktivity, koncerty, distribuci, atd. Idea je taková, že by se všechny kapely měly podílet v rámci svých možností na chodu tohohle projektu. Zatím je to strašně moc fajn, dělat na tom s  lidma, kteří na tom dělat chtějí a baví je to a těší se z toho...Tak nám držte palce!

www.venusflagrecords.com