English čeština
Homepage » Tisk » rozhovory & články » Musiczone.cz 2013 - anketa nezávislých labelů (Venus Flag rec.)

rozhovory & články

Musiczone.cz 2013 - anketa nezávislých labelů (Venus Flag rec.)

Labely, co se stane a už se stalo, co se líbí a co "šlo" nejvíce k lidem (6. díl)

vinyl

Čtyři rychlé otázky, čtyři jasné odpovědi. 1. Co chystáte letos? 2. Ke které desce z loňské kolekce máš jako vydavatel "nejbližší" vztah a proč zrovna k ní? 3. O který váš loni vydaný titul byl mezi lidmi největší zájem? 4. Tvé 2-3 nejoblíběnější domácí (mimo tvůj label) a 2-3 zahraniční desky za loňský rok? Taková je letošní musiczone anketa s lidmi z našich oblíbených labelů, které s hudbou u nás doma opravdu "hýbou", a to směrem dopředu. Čtěte a poslouchejte. Toto je díl 5.

Sedlo (Kachnička Entertainment)

sedlo

Kachnička patří do úplného podzemí, ve kterém se vaří z čisté radosti, ale zároveň s vybraným vkusem. Důkazem budiž i nesmírně odvážný release krásně udělaného split LP Marbulínkovy sestřičky s nejmilejší drůběží a Drutty, dvou kapel, o kterých, stejně jako o téhle desce, by už mělo hodně nahlas slyšet daleko více lidí, než dosud slyší. Kachnička má ale perly také ve své freedownload vydavatelské sekci, kde najdeš třeba album "Zkouška" od Milano a další. Také letos se Sedlo chystá vydávat krásy moravského undergroundu a pokud mu vše vyjde jak má, bude to opět paráda! Držíme palce!

www.kachnicka.com

1. Rádi bychom realizovali 7´ split Unna/Šrouby, jako free download vyjde EP kapely Animals In Town a bude-li nám osud příznivě nakloněn, tak někdy na konci léta možná světlo spatří debutové LP jednoho téměř 50ti letého kopřivnického písničkáře.

2. Samozřejmě je to splitko MSsND/Drutty. Je to náš první release a takové společné dítko. Prostě první elpíčko... Srdcovka.

3. Vzhledem k tomu, že jsme na fyzickém nosiči vydali pouze jeden titul, tak tahle otázka asi není v případě Kachnička Ent. na místě. Počet free downloadů nehodnotím ani nijak nesleduju. Takže abych odpověděl dle skutečnosti - největší zájem byl o plitko MSsND/Drutty.

4. Já se k nové muzice většinou dostávám docela se spožděním, takže předem sorry za to, jestli ten můj seznam nebude ve skutečnosti moc aktuální: Negero - Silence Is Worse Than War (LP), Fetch! - Parfum Et Koteka, Milano - Neřvi na mě, Voivod - Target Earth, Pinback - Information Retrieved.

Palo Pilch (MamaMrdaMaso)

mamamama

Label MamaMrdaMaso asi představovat netřeba. Roky práce ve slezsko-moravském podzemí a lovení opravdových parádiček vydávaných rovnou zdarma ke stažení. Planety, Boss a sekretářka, Stevie Brufen, Le Christ Hypercubistic, Plešatá zpěvačka… ne, jmenovat vše nemá smysl, raději rovnou navštiv web labelu a dej si sám. Partyja MMM už taky ve Slezsku nejednou dělala radost koncerty českých i "venkovních" parád, které tady pořádala. Dnes je jich většina v Brně a neuvěřitelně tam maká také jako pořadatelský kolektiv Keftes Party.

mamamrdamaso.org

1. Máme hotovou desku Stevie Brufen, chceme ji ale vydat fyzicky, takže teď je to ve fázi shánění prachů, ale už se blížíme do finále a snad to stihnem ještě na jaře. Nahrávat by měli taky Laundered Syrup, kteří zatím nemají žádnou poslouchatelnou nahrávku, a co vím, tak se na druhou desku chystají taky Planety. Jinak nedávno vydali desku Boss a Sekretářka, jmenuje se Zanech řečí.

2. My jsme toho zas tolik nevydali, u nás to nefunguje jako nějaké pravidelné vydavatelství, spíš se dycky pustí do lidí to, co zrovna je, a konkrétní vztah k tomu pak mají zainteresovaní. Já osobně teda udělal jen nový singl takovýho svýho dement-electro projektu Joseph Awful, který jsem oživil po několika letech. Sice se to nezdá a z tý muziky je to samozřejmě nečitelný, ale inspirační zdroj toho singlu byl strašně silný, vznikalo to na přelomu jara a léta, kdy jsem prožíval těžký období a tohle mě uklidňovalo – vyhulil jsem u toho asi jen dva pakly startek denně... No a ony vyšly loni vlastně jen Planety, mají tam cover od Takylidi (Oči), kde jsem hrál na basu, takže trochu osobního interesu by tu bylo aspoň tak. Jinak jsem se podílel nějakýma prachama na desce Odeur de Violettes a A Newborn Riot of Dreams, hlavně ta deska od Laví je největší srdcovka, ještě jsem to ani nedal na gramec.

3. Planety, samozřejmě. Myslím, že dost lidí to překvapilo, ten zájem, a ten furt trvá, to asi nikdo nečekal.

4. Odeur de Violettes – On Death and Dying. Když jsem to slyšel, bylo jasný, že mám desku roku vybranou, od okolností vzniku až po to hlavní – muziku, mě to naprosto uchvacuje. Masters Hammer v těsným závěsu, neuvěřitelně chytrej a vtipnej metal, kterej jinak moc neposlouchám. Ze zahraničních to je deska Pilula od chorvatskýho discopunku Lollobrigida, líbí se mi jak míchaj celej ten popkulturní maras s nadhledem a humorem, bohužel to asi neocení nikdo, kdo neumí chorvatsky. A super je taky deska od The Gary z Texasu, která se jmenuje El Camino a je to takovej sychravej opus chlapů ve středním věku, kape z toho chlapskej uvěřitelnej smutek. A jsem nadšenej z vinylu UNURa.

Jiří Bialík (Venus Flag Records)

venus flag

Další z labelů vzniklých na přátelství mezi kapelami a snahou nesedět na zadku a čekat, až nás někdo objeví. Pokud je to dobré, vydáme si to sami. Takhle by to mělo být. Label kolem kapely Illegal Illusion dělá především tvrdší kytarové kapely, které jsou zároveň tak trochu mimo jakýkoli ustálený okruh nebo "scénu". O to zajímavější muzika tady ale můžeš objevit. Krom po všech stránkách fakt hodně povedeného a dotaženého nejnovějšího alba Illegal Illusion vydal label i desku chebských Le Main de Baid, kteří neotřele mixují vlivy emo, post-rocku i core a v přípravě jsou další zajímavosti.

www.venusflagrecords.com

1. Nové album hUSA je na spadnutí, sice ho celé přetočili znova, ale mělo by být hotové jaro/léto. Obdobně to mají i  Human Puppet. Se studiem se mazlí už od minulého roku, tady si netroufám říct kdy, ale dovolím si doufat, že ještě letos.

2. Tady asi bude logické, že k té naší -" Things After Death" a důvody jsou taky nasnadě: práce na ní, vydání Cd v srpnu, vydání LP v prosinci.

3. Illegal Illusion - "Things After Death" na LP.

4. Le Bain de Maid - "Mlčím, zapomínám", Luno - "Zeroth" a ze zahraničí Shannon Wright - "Secret Blod", Block Party - "Four" a Cat Power - "Sun".

WWW