English čeština
Homepage » Tisk » Veto » Abbyszine.com

Veto

Abbyszine.com

ILLEGAL ILLUSION - Veto

2009 Pohoda Records/Redblack

Nemám ani trochu rád pozici hudebníka fušujícího do práce kritikům a opačně. Mám za to, že aktivní a pasivní úhel pohledu na hudbu by měl zůstat rozdělený. Doufám však, že těchto mých několik řádků na adresu "Veto" nebude vnímáno coby kritika, nýbrž jakési soukromé hudební doporučení. Řeč je o posledním EP kapely ze zkurveně malého města – ILLEGAL ILLUSION.

Mě osobně si získali už třetí deskou "Under a True Color" (2007). Tříštivá směs grunge a emotivního post-rocku (upozorňuji: flanelku nenosím, kníra nemám, na Roadburn se vážně nechystám) zafungovala na výbornou a nejinak je tomu u současného mrňouse na krásném dvanáctipalcovém, gravírovaném vinylu.

První, co mě praštilo přes uši, je velmi naturální zvuk, taková "studiová garáž", která dá nádherně vyniknout emotivní melodice i sugestivnímu vokálnímu projevu Jiřího Bialíka. Druhou pozitivní věcí budiž uvolněný bubenický styl Michala Sobotky, dodávající skladbám právě tolik drivu, kolik je třeba.

Po "Veto" jsou pro mě ILLEGAL ILLUSION domácí (!) sázkou na jistotu a jejich hudební snažení doporučuji každému vyznavači chytré rockové muziky, unavenému z přeprodukovaných, dvojkopákových, blastbeatových art-hlavobolů. Relaxuje a sní se u toho nádherně.

sestava: Jiří Bialík – zpěv, kytara, Matěj Kuděla – kytara, Michal Kuděla – baskytara, Michal Sobotka – bicí
produkce: ILLEGAL ILLUSION
studio: UnArt Studio Slavičín
čas: 21:18
země původu: Česká republika
styl: alternative rock
odkaz: www.illegal-illusion.com, http://bandzone.cz/illegalillusion    

tracklist:
1. Autopilots
2. Breathing In
3. A Very Intimate Coup
4. Making the Gong Slown Down
5. Sparkler


hodnocení: 85 %
Michal "Kverd" Jaroš

 

WWW