English čeština
Homepage » Tisk » Veto » Rock Storm (CZ)

Veto

Rock Storm (CZ)

Illegal Illusion – Veto  LP 12´´ 2009 (Pohoda records/Redblack records)

Rok 2009 přinesl spojení dvou vydavatelství, aby dohromady udělali novou desku skupině Illegal Illusion s názvem Veto. Vinylová verze LP desky nese s sebou i přibalené CD , kde lze najít spoustu psaní o skupině, recenze, biografii atd. Album obsahuje 5 skladeb v trvání 21:18 minut, takže jde o maxi singl. Specifikem tohoto alba je to, že zvuková stopa je pouze z jedné strany, z druhé hudbu nenaleznete.

Pokud nic jiného by jste neočekávali od této Bílinské formace muzikantů z jakýchkoliv vlastních důvodů, tak alespoň jde o raritu dnes již moc nepreferovanou a tím je fošna, sajtna, prostě LP deska na gramofon a tím disponujeme asi jen my starší posluchači. Od toho se odvíjí i cena prodejní 250Kč.
Illegal Illusion nejsou žádným nováčkem v hudební mašinerii a kdo by je neznal, až na některé výjimky se každý alespoň letmo s touto skupinou setkal. Za sebou mají tuny koncertních vystoupení, což na amatérskou (amatéři to nejsou – ber pouze k porovnání se skupinami které se tím živí) je až nadlidský výkon.

K samotnému albu, jde opět technicky velmi dobře zvládnutý Emo Rock v kombinaci s Emo Core s nádechem Grunge a to vše pěkně a čistě zahrané v lajně 90 let. Není to až tak moje parketa poslouchatelnosti, krom pár výjimek jak zahraničních, tak českých skupin nemusím tento styl., ale dokáži ho tolerovat a vyslechnout v klidu bez emocí , i když jde o emo.
Nechat se chlapcům musí jedno, hned od prvopočátku, kdy se jich ujal Střílek records si našli své obecenstvo, které není malé a skupina, která má možnost se s nimi ukázat jako support má otevřenou cestu výš , nežli zůstat na postu regionální kapely. A že jsou Illegal Illusion vřelí není pochyb, neb mají zlaté srdce.
S největší pravděpodobností dolis alba nebude , takže kdo zaváhá nemá

Alan Rohan 09-10-2009 09:22

WWW